вторник, 16 февраля 2016 г.

Все про музичні інструменти

Музичні інструменти - дуже незвичайні предмети, своєрідні пристрої з різних звучних матеріалів, за допомогою яких музиканти виконують, імпровізують і складають музику. Найдивовижніше в музичних інструментах те, що вони є передавачами вібрацій людської душі, емоцій, почуттів. Вам не потрібно знати мову, якою розмовляє музикант, що грає чудову музику. Ви зрозумієте все без слів, тому що музика - універсальна мова.
Encyclopaedia Of Musical Instruments http://eomi.ru/list/ 

воскресенье, 7 февраля 2016 г.

С. Рахманінов

 «Фестиваль Рахманінова», який з успіхом пройшов у Пекіні, Роттердамі, Лондоні,  вперше пройде з 7 по 11 лютого на Далекому Сході.
Творчий шлях Сергія Рахманінова неодноразово перетинався з культурно-мистецьким життям Києва та інших міст України. 1893-го року у Київському оперному театрі Сергій Рахманінов диригував своєю першою оперою — "Алеко". У рік київської прем'єри «Алеко» були видані романси Рахманінова за творами Т.Шевченка у вільному перекладі російського поета Олексія Плещеєва — «Дума» й «Полюбила я на печаль свою». Менш відомою є обробка Сергія Рахманінова української народної пісні «Чоботи» для хору а капела. Ця обробка так і не була видана, її рукопис залишається в архіві. В 1910 році С. Рахманінов був відряджений Імператорським музичним товариством до Києва для ознайомлення зі станом справ у Київському музичному училищі. Згодом (у 1913 р), музичне училище було реформоване у консерваторіюС. Рахманінов неодноразово здійснював гастрольні тури в Україні. Зокрема у жовтні 1914 року С. Рахманінов давав концерти у кількох українських містах: у Києві, 21-го — в Одесі, 24-го — у Кременчуці, 25-го — у Полтаві, 26-го — у Харкові, 28-го — у Катеринославі.

Цікаві факти. 
Мелодія популярної пісні «All by Myself», що з'явилася в 1975 році і найбільш відома у виконанні Селін Діон, була повністю запозичена її автором американським музикантом Еріком Карменом з Концерту № 2 для фортепіано з оркестром С.Рахманінова. Спочатку Кармен вважав, що даний твір знаходиться в суспільному надбанні, і з'ясував, що це не так, лише після офіційного випуску своєї платівки. Через це йому довелося залагоджувати всі юридичні питання зі спадкоємцями Рахманінова і вказувати ім'я Рахманінова як офіційного автора музики до пісні.
Музичний матеріал коди першої частини Другого фортепіанного концерту до-мінор дослівно процитовано як коду в композиції «The Fallen Priest» альбому «Barcelona» Freddie Mercury і Montserrat Caballe. Мелодія, її гармонізація, фактурна розробка, а також тональність (c-moll) абсолютно ідентичні

суббота, 6 февраля 2016 г.

Бразильський карнавал 2016

Бразилія - всіма визнана країна карнавалів, де кожне місто проводить власний захід, але найбільш видовищним і найвідомішим у всьому світі є карнавал в Ріо-де-Жанейро. 
У 2016 році, карнавал в Бразилії відбудеться з 6 по 9 лютого включно.

Карнавал став ходою танцюючих людей, об'єднаних спільною метою та ідеєю. Життєрадісна музика - справжній символ Бразилії, вона звучить тут цілий рік і передає слухачам жаркий афро-бразильський темперамент. Для проведення ходи у 1907 році в Ріо-де-Жанейро побудували «Авеніда Сентраль». Численні танцювальні групи об'єдналися в основні процесії карнавалу - «школи самби». Бразильський карнавал урочисто відкриває мер міста Ріо-де-Жанейро, передає ключі від міста королю Момо - господареві цього свята. Король має масу обов'язків: він повинен відвідати двісті балів, розважальних конкурсів, бути на «Самбадромі», і неодмінно танцювати і веселитися. Підготовка до бразильському карнавалу починається за багато місяців до події: ретельно робляться загадкові китайські дракони, єгипетські сфінкси, фантазійні піратські кораблі та інші персонажі міфів і легенд, а також казок світу.
Кульмінацією карнавалу є урочистий парад шкіл самби, що триває три ночі поспіль.

вторник, 2 февраля 2016 г.

Йодль

Йодль (нім. Jodeln) в культурі різних народів - особлива манера співу без слів, з характерним швидким перемиканням голосових регістрів, тобто з чергуванням грудних і фальцетних звуків. Прийнята у тірольців назва цього жанру - йодль (йодлер, йодлінг) є звуконаслідувальним. Як правило, альпійські співаки виспівують в цій своєрідній манері звукосполучення на кшталт «Hodaro», «Iohodraeho», «Holadaittijo» і т. п. Така вокальна техніка зустрічається у багатьох культурах по всьому світу.

Людський голос часто поділяють на два різних режими роботи гортані, званих грудним і фальцетним голосами, які відрізняються різним змиканням голосових складок. Більшість людей може проспівати частину діапазону в грудному режимі і частина - у фальцетному режимі. Звичайно, помітна різниця між цими двома режимами, особливо у недосвідчених співаків. Хороший співак, контролюючий свій голос, може легко переходити з фальцетного режиму в грудний і назад. Йодлінг - це одне з найбільш розвинених і складних застосувань такої техніки, оскільки співак змінює режим роботи гортані кілька разів за короткий проміжок часу і на великій гучності. Шляхом повторюваного переходу між двома регістрами і досягається цей, один з найбільш характерних в музиці, ефект.
Наприклад, у знаменитому приспіві «Йодль - ай - ІІІ - уууу», склад «ІІІ» співається у фальцетном режимі, тоді як інші склади - в грудному.

понедельник, 1 февраля 2016 г.

Кузьма


Андрій Вікторович Кузьменко (17 серпня 1968, Самбір, Львівська область - 2 лютого 2015 року, 86 км траси Кіровоград - Кривий Ріг) - український співак, письменник , телеведучий, продюсер, актор. Лідер групи «Скрябін». Більш відомий під псевдонімом Кузьма Скрябін.


Без почуття любові немає нічого. Ти повинен любити свою роботу, любити людину, яка поруч з тобою, сприймати те, що тебе оточує настільки чітко, щоб так само чітко передати це в пісні. Тому, якщо пісня висмоктана з пальця, вона нікому не цікава. А якщо композиція передає почуття, які ти пережив, переосмислив, профільтрував, трансформував, то в твоєму творінні і інші люди бачать якийсь процес, який близький до того, що вони пережили самі. Простіше сказати, якщо любов є, то вона відчувається. Є мільйон пісень про кохання, які хочеться відразу вимкнути, а є тисячі, які хочеться слухати і слухати...
Кузьма Скрябін