четверг, 28 января 2016 г.

Вечный солнечный свет...

"Вечный солнечный свет в музыке, имя тебе - Моцарт" (А.Рубинштейн)



27 января - день рождения Вольфганга Амадея Моцарта.
Моцарт прожил короткую, но яркую жизнь и во многом был первым великим европейцем. Но его судьба была отнюдь не безоблачна. Многие музыковеды уверены, что в произведениях композитора существует нечто, недоступное праздному слуху...
Он умер в возрасте 35 лет...
Выдающийся режиссёр Джорджио Стреллер писал, что Моцарт умер оттого, что в нём закончилась музыка.
А нам осталась его великая музыка...



Надія людства

Багато хто думає, що головним багатством країни є ресурси: нафта, газ, алмази та інші всім потрібні речі. Багато хто думає, що тривалість життя визначається богом, який допомагає вирішувати проблеми тим, хто його слухається і створює проблеми тим, хто його не слухається. Але насправді головний ресурс, яким ми володіємо, головна надія на вирішення проблем розташовується у нас між вухами. Без розуму не матимуть ціни ніякі ресурси і не будуть вирішені ніякі проблеми. Зрозуміло, розум від розуму різниться, як це не прикро. У одних здібностей більше, в інших менше. Іноді такого роду здібності проявляються дуже рано. У сучасному світі можна знайти немало Моцартів і Паскалів, дітей, наділених справді дивовижними талантами.
Алекс Пріор, син батька-англійця і російської матері, 1992 року народження (Лондон), у віці 3 років самостійно навчився грати на фортепіано, у віці 8 років написав свій перший музичний твір (нічого не нагадує?). В даний час він є автором 48 творів, включаючи балети, опери та симфонії, більшість із яких вже виконується відомими колективами.
Навряд чи який ресурс розбазарюєш так марно, як потенціал людського розуму. Причин для того безліч - і особисті, і соціальні. Парадним прикладом такого розбазарювання служить людина з найвищим на сьогодні IQ в США (між 195 і 210) Крістофер Ланган, який 20 років пропрацював викидайлом у барі на Манхеттені.Уявити собі не можливо, скільки здібностей не розвинулося через те, що у батьків не виявилося грошей, поруч не виявилося школи, або ще безліч причин.
З іншого боку, розумовий потенціал не є єдиною умовою успіху і не повинен бути самоціллю. Як і все інше, розумовий потенціал піддається вправі. Користуючись існуючими системами тренувань, коефіцієнт IQ можна підняти на пару десятків пунктів. Саме по собі це мало що дає, крім тих, хто бере участь у змаганнях, де люди повинні проявляти чудеса пам'яті або усного рахунку. Однак це й не шкодить і, буває, приносить відому користь.
Зовсім інша розмова, коли ледь народжених немовлят одразу починають вчити читати на 3 мовах і вирішувати математичні завдання. Так, дитячий мозок дуже сприйнятливий. Але подібні заходи доречні хіба в тих рідкісних випадках, коли дитина сама проявляє тягу до того чи іншого роду діяльності. Та й у цих випадках краще підключати фахівців. Як ювелір передає випадково потрапивший йому в руки алмаз виняткової якості в руки більш досвідченого колеги, так і у випадку дітей з очевидними надзвичайними здібностями потрібно залучати особливих педагогів.

среда, 27 января 2016 г.

Венеціанський карнавал

Венеціанський карнавал - 2016


Останній місяць зими в Італії - це суміш нестримних і завзятих веселощів, посмішок, танців і змагань, які приносить із собою один із найпопулярніших карнавалів не тільки в країні сонця, а і в усьому світі.
Дата проведення цієї унікальної події змінюється з року в рік і безпосередньо залежить від Попільної середи, одного зі свят католицької церкви, дата якого визначається щорічно.
У 2016 році венеціанський карнавал буде проходити з 23 січня по 9 лютого.
Тема карнавалу в 2016 році буде приурочена виставці Milan Expo 2015 «Нагодувати планету. Енергія для життя» («Nutrire il Pianeta. Energia per la Vita») і звучала «Найбільш ласе свято в світі!» («La festa piu 'golosa del mondo»).
З детальною програмою фестивалю - 2016 можна ознайомитися на спеціальних сайтах: www.carnevale.venezia.it  www.venice-carnival-italy.com.

вторник, 26 января 2016 г.

В.Висоцький. Співав як дихав...


Володимир Семенович Висоцький (25 січня 1938 р - 25 липня 1980 р) - радянський актор, поет і автор-виконавець пісень, автор прозових творів. Лауреат Державної премії СРСР (1987, посмертно).
Володимир Висоцький зіграв десятки ролей у театрі та кіно, увійшов в історію як автор-виконавець своїх пісень під семиструнну гітару. Він був справжнім народним артистом, хоча і не носив офіційно такого титулу. Своє недовге життя Висоцький прожив яскраво і пристрасно, а подій, пригод, досягнень і перемог, які він здобув, вистачило б на трьох. За сорок два роки життя Висоцький написав вісім сотень пісень і віршів, записав кілька платівок, придумав - але не втілив - власний режисерський проект під назвою «Зелений фургон», знявся в майже тридцяти фільмах. Число ж його появ на театральній сцені, з урахуванням маленьких ролей, і зовсім не піддається рахунку.

воскресенье, 10 января 2016 г.

Проект Концепції


Відповідно до нового проекту Концепції розвитку початкової школи, яка обговорювалася на нараді при МОН України 17 грудня 2015 року, з навчального плану вилучаються всі предмети освітньої галузі "Мистецтво" (музика, образотворче мистецтво і навіть інтегрований курс "Мистецтво"). Пропонується проводити "хвилинки мистецтва" на математиці, читанні, письмі та ін. У такий спосіб знищується освітня галузь "Мистецтво". Просимо підтримати петицію. Адреса Петиції на сайті президента. Обговорення до 18.01.2016.
https://petition.president.gov.ua/petition/19084 

четверг, 7 января 2016 г.

З Різдвом Христовим!

Хай Різдвяна добра казка
Подарує тепло й ласку!

Щедрику 100 років!

Мелодию «Щедрик», написанную украинским композитором Николаем Леонтовичем в начале ХХ столетия, можно с уверенностью называть одним и самых ярких символов новогодне-рождественских праздников. При этом речь идет не только об Украине и Европейских странах, но и о дальнем зарубежье – США. В Америке украинский «Щедрик» известен как Carols of the Bells – «Колядка колокольчиков».  Эта мелодия в период зимних праздников звучит  буквально отовсюду: в кино, в торговых центрах, в рекламных роликах, на рингтонах телефонов и просто на улицах.

Над всемирно известной обработкой «Щедрика» композитор Николай Леонтович работал полжизни. Первая редакция произведения писалась на протяжении 1901-1902 гг., вторая – в 1906-1908 гг., третья – в 1914 г., а четвертая – в 1916 г. Пятый вариант песни, прославившийся на весь мир, был доработан в 1919 году.
За океан украинская мелодия попала в 20-х годах прошлого столетия. А в 1921 году она впервые прозвучала в Карнеги-холле в Нью-йорке. В 1936 году Питер Вильхоуский, который работал для радио NBC, написал английский текст к «Щедрику», и украинская мелодия стала известной в западном мире как Carols of the Bells. По сей день американские хоры – профессиональные и любительские – поют это музыкальное произведение как колядку на Рождество.
В оригинальном же «Щедрике» поется о ласточке, которая прилетела в дом с вестью о том, что в новом году семью ждет достаток. Согласно популярной, но не точной интерпретации, украинский оригинал опирается на старую славянскую легенду о том, что каждый колокол в мире прославлял Иисуса в ночь, когда он родился.
Сегодня существует множество вариаций на тему «Щедрика».
https://www.youtube.com/watch?v=JPDnjq9fTLw

Варіації на тему "Щедрика"


Американский аналог «Пиккардийской терции» – группа Pentatonix, поющая акапельно, сделала «Щедрик» одной из песен своего репертуара. К слову, музыкальные критики, говорят о таком варианте украинской щедривки как об одном из самых красивых, который когда-либо исполнялся.