воскресенье, 24 апреля 2016 г.

Insert та критичне мислення

Інсерт - один з прийомів технології розвитку критичного мислення. Спробуємо розібратися, що це за прийом, як і коли він використовується, відзначимо його плюси і мінуси. Чому в літературі цей прийом часто називають технологією ефективного читання?
Назва прийому є абревіатурою:
I - interactive (інтерактивна).
N - noting (пізнавальна).
S - system for (система).
E - effective (для ефективного).
R - reading (читання).
T - thinking (і роздумів).
Детальніше:  https://docs.google.com/document/d/1_Lq7s6v8I2pyCzjtmWctB56mI5i8CpEsi8Gi_70Zqes/edit

вторник, 19 апреля 2016 г.

Музичний проєкт


До Міжнародного дня Джазу (International Jazz Day), який відзначається 30 квітня (продукт музичного проекту):  https://docs.google.com/document/d/1geHc8Dv86kMReAVc2ZseFYPrHpJrCh3byJ_7Y3jsg60/edit


Нашим маленьким музикантам-початківцям (продукт музичного проекту):  https://docs.google.com/document/d/1SDmDkOZjWqol_K_nsrpJRH0AOmxdyZEI-DStG6xBs4E/edit

понедельник, 18 апреля 2016 г.

Кластер як методичний прийом

Кластер - це графічна форма організації інформації, коли виділяються основні смислові одиниці, які фіксуються у вигляді схеми з позначенням усіх зв'язків між ними. Він являє собою зображення, що сприяє систематизації та узагальненню навчального матеріалу.
Сучасна система освіти орієнтована на формування в учнів самостійного мислення. Критичне мислення є педагогічною технологією, стимулюючою інтелектуальний розвиток учнів. Кластер - один з його методів (прийомів).

среда, 13 апреля 2016 г.

The Walt Disney Company

Тут з`явилися перші в історії кінематографу звукові та музичні мультфільми.


Детальніше: https://docs.google.com/document/d/1xmABcKBeFv_9CrgS0JGONQge1ZHQDP3cqgMvXRZxvbA/edit

четверг, 7 апреля 2016 г.

Важлива розмова "за філіжанкою кави"

Учні - про те, які якості повинні бути у справжнього вчителя...

среда, 6 апреля 2016 г.

Вчимося задавати питання

«Хороше запитання» - це те, яке припускає досить великий простір можливих альтернатив»


Педагоги всіх рівнів відзначають, що учні і студенти не вміють задавати питання. Точніше, питання, що задаються учнями, є односкладовими, у кращому випадку спираються тільки на факти. Але ж не дарма знак питання схожий на рибальський гачок. Значить, на нього можна щось зловити. Що ж це може бути? Правильно - інформацію. Логічно припустити, що на тоненьке питаннячко може «клюнути» інформація найзагальніша, а ось на товсте питання можна зловити інформацію неординарну, розширену. Які ж питання називають товстими, а які тонкими?
Про стратегії та прийоми, що дозволяють розвивати вміння дитини ставити запитання:  https://docs.google.com/document/d/1cIiHdh0kXW7isMUAiT0e4iUXsZVCsFjOoY02yL-o-gs/edit

воскресенье, 3 апреля 2016 г.

ThePianoGuys


Приголомшливий мікс із пісні «Let It Go» з мультфільму «Холодне серце» і концерту «Зима» з «Чотирьох пір року» Антоніо Вівальді у виконанні дуету The Piano Guys.

Крижаний оркестр


Жителі шведського міста Лулео створили оркестр, весь колектив якого грає на музичних інструментах, зроблених із льоду. Завдяки шведському художнику-скульптору Тіму Лінхарт (Tim Linhart), який під час виготовлення враховував навіть найнезначні деталі, у крижаному оркестрі з'явилися скрипка, віолончель, контрабас, гітара, альт, банджо, ксилофон, мандоліна і ударна установка. В усіх бажаючих є можливість відвідати концерти оркестру, що проходять в іглу, в якому підтримується необхідна низька температура.


суббота, 2 апреля 2016 г.

Люка Дебарг


Люка Дебарг (фр. Lucas Debargue;1990 р.н, ) - французький піаніст, лауреат XV конкурсу ім. П. Чайковського. Його називають генієм інтерпретації. Говорячи про свого учня, викладач регіональної консерваторії міста Рюей-Мальмезон Рена Шерешевська підкреслює його феноменальні здібності, що виражаються, зокрема, в умінні виконувати складні твори зі слуху. Так було, наприклад, зі «Скарбо» (фр. Scarbo) з «Нічного Гаспара» (фр. Gaspard de la nuit) і Сонатою № 3 ля мінор С. Прокоф'єва. Вважаючи, що при виконанні творів Люка як би фізично вплавляется у звук, передаючи найтонші нюанси композиторської думки, Рена заборонила йому займатися гаммами, побоюючись зниження такого дару.

пятница, 1 апреля 2016 г.

"Шість капелюхів мислення"

Метод "шести капелюхів" - це один із найдієвіших прийомів організації мислення, розроблений англійським письменником, психологом і фахівцем в області творчого мислення Едвардом де Боно. У своїй книзі «Шість капелюхів мислення» / «Six Thinking Hats», де Боно описує прийоми, які допомагають структурувати як колективну, так і особисту розумову діяльність, зробити її більш продуктивною і зрозумілою.

Метод "шести капелюхів мислення" дозволяє розвинути гнучкість розуму, креативність, відмінно допомагає подолати творчу кризу, допомагає правильно прийняти рішення і більш точно співвідносити свій образ думок з поставленими цілями і завданнями. Особливо добре він підходить для оцінки незвичайних і інноваційних ідей, коли важливо врахувати будь-яку думку і розглянути ситуацію під різними кутами.

Авторське право Маккартні

Співак і музикант Пол Маккартні, найбільш відомий за виступами у складі The Beatles, збирається повернути собі авторські права на пісні, написані в кінці 1960-х, незважаючи на те, що він зможе це зробити не раніше, ніж через два роки. Саме такий термін прописаний у законодавстві США. Відомо, що правами на пісні Пола Маккартні володіє американський музичний лейбл Sony Music, однак цей факт не зупиняє британського музиканта. З-під пера Маккартні вийшло 32 пісні, написані спільно з Джоном Ленноном, проте всі права на них до сих пір належать американській компанії.